عناوین اصلی عناوین اصلی

شناسه : 34785926
امام جمعه بهاباد :


امام جمعه بهاباد به هفتم تیر سالروز شهادت شهید مظلوم آیت الله دکتربهشتی و72 تن از یاران باوفایش و هفته قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: قوه قضائیه؛ ركن ركین برقرارى امنیت در جامعه‌ وکشوراست .

به گزارش بهاباد نیوز، امام جمعه بهاباد به هفتم تیر سالروز شهادت شهید مظلوم آیت الله دکتربهشتی و72 تن از یاران باوفایش و هفته قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: قوه قضائیه؛ ركن ركین برقرارى امنیت در جامعه‌ وکشوراست .

حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی امام جممعه بهاباد درخطبه های این هفته نماز که با شکوه خاصی در مسجدجامع بهاباد اقامه شد به هفتم تیر سالروز شهادت شهید آیت الله دکتربهشتی و 72 تن از یاران باوفای ایشان وگرامی داشت هفته قوه قضائیه اشاره کرد و اظهارداشت : قوه‌ قضائیه باید صددرصد انقلابى باشد و انقلابى عمل كند.

امام جمعه بهاباد با اشاره به این سخن از امام خمینی ره که فرمودند قوه قضائیه كه ملجأ و پناهگاه مردم ستمدیده است، قوه‌اى است مستقل و هیچ مقامى حق دخالت در آن‌را ندارد افزود: حفظ استقلال قوه قضائیه‌ ازضروریات نظام است .

حجت الاسلام بشکانی به گرامی داشت سالروز شهدای هفتم تیر مخصوصا شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی اشاره کرد و افزود : آیت‌الله بهشتى هدف اصلى عملیات هفت تیر بود .

بشکانی با بیان اینکه ایشان ( یعنی شهید بهشتی ) یک نیروی فداکار در کنار امام بود گفت : ایشان ( یعنی شهید بهشتی ) به عنوان یک نیروی فداکار در کنار امام بود که دشمنان دراطراف ایشان  شروع به هتک حرمت علیه شهید بهشتی کردند و نسبت ناروا به ایشان دادند و در آن زمان امکانات رسانه‌ای مثل اکنون نبود و در حد امکانات با تخریب و تهمت به بهشتی ظلم کردند و این برای ما بصیرت ایجاد می‌کند

امام جمعه بهاباد به قیام منافقین در خرداد سال 60 اشاره کرد وگفت : منافقین در طى هفته اول جنگ خود با نظام پى بردند كه حامى مردمى چندانى ندارند. زیرا از ۲۸ خرداد تا هفته‌ اول تیر ماه ۱۳۶۰ نتوانستند اقدام نظامى جدى‌ در جنگ شهرى علیه نظام داشته باشند و حمایت مردمى از مجلسى كه بنى صدر را بر كنار كرده بود جدى تر بود.

وی تصریح کرد: ازاین‌رو در ۶ تیر ۱۳۶۰ آیت‌الله خامنه‌اى، امام جمعه‌ تهران و عضو مؤثر مجلس شوراى اسلامى را كه در ماجراى عدم كفایت سیاسى بنى صدر از مؤثران اصلى در مجلس بود ترور كردند و در ۷ تیر ۱۳۶۰ با استفاده از یكى از نیروهاى نفوذى خود در حزب جمهورى، شهید آیت‌الله بهشتى و ۷۰ و چند نفر از یاران او را به شهادت رساندند.

بشکانی با بیان اینکه ترورهای منافقین به تیرماه محدود نشدگفت : در روز ۸ شهریور ۱۳۶۰ محمدعلى رجایى رئیس جمهورى و محمدجواد باهنر نخست وزیر وقت به همراه گروهى از اعضاى هیأت دولت در انفجار دفتر نخست وزیرى به شهادت رسیدند ونفوذ عامل منافقین، یعنى مسعود كشمیرى كه در نهایت به شهادت رئیس جمهور و نخست‌وزیر ایران ختم شدتوانست خسارت‌هاى بسیار سنگین‌ترى را به نظام نوپاى جمهورى اسلامى تحمیل كند؛ براساس شواهد موجود، نفوذى سازمان منافقین درصدد ترور رهبر كبیر انقلاب نیز بود.

خطیب جمعه بهاباد در ادامه یادآورشد: انقلاب اسلامی ایران با رهبری وولایت ولی امر حضرت امام خامنه ای و با این عدالت واین مدیریت جائی برای نفاق ومنافقین ووادادگان نظم نیست و ندارد وکسانی که که به هرطریقی میخواهند این نظاام را از حالت اتحاد و یکارچگی خارج کنند بدانند که تمام نقشه های شومشان نقشه برآب خواهد شد.  

امام جمعه  بهاباد انتصاب جناب آقای حاج حسن ابوالقاسمی را به عنوان شهردارجدید بهاباد تبریک گفت وبرای ایشان درراه توسعه وآبادانی  شهر آرزوی موفقیت نمود.

انتهای پیام /
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.