عناوین اصلی عناوین اصلی

شناسه : 34731189
امام جمعه بهاباد :


امام جمعه بهاباد در خطبه های نماز عید سعید فطر با تبریک عید سعید فطر به روزه داران ومومنین گفت : عید فطر؛ روز دریافت پاداش یك ماه بندگى‌ است .

به گزارش بهاباد نیوز ، حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی امام جمعه بهاباد در خطبه های نماز عید سعید فطر که با شکوه خاصی در مصلای غدیر بهاباد برگزارشد با تبریک عید بندگی اظهارداشت : در عید فطر، مؤمنان پس از یك ماه تلاش و مجاهده در عرصه مبارزه با نفس اماره و دور نگه داشتن خویش از آلایش‌هاى دنیوى، پیروزى خویش را جشن مى‌گیرند.

امام جمعه بهاباد با بیان اینکه عید فطر مى‌تواند سرآغاز حركت وحدت‌بخش مسلمین براى مبارزه با مشركان و مستكبران جهان باشد گفت : عید فطر مظهر عظمت و مجد و شوكت و تجلی گاه صلابت و عزت و كرامت مسلمین است.

حجت الاسلام بشکانی با اشاره به اینکه عید سعید فطر با زمینه‌سازى ارزشمندى كه در جهت تحقق اتحاد مسلمین جهان فراهم مى‌آورد، زمینه‌ساز مبارزه با ظلم و ستم سلطه ‌طلبان عالم را فراهم مى‌نماید افزود : عید فطر؛ زمینه‌ساز ترویج فرهنگ انتظار و حكومت عدالت‌گستر موعود جهانى‌ است .

خطیب جمعه بهاباد با بیان اینکه عید فطر؛ روز وحدت دنیاى اسلام‌ است خاطر نشان کرد : نماز عید فطر هم مظهرى از همین وحدت در هر نقطه‌اى از نقاط دنیاى اسلام است. لذا در این دعایى كه ما در قنوت مى‌خوانیم، «الذى جعلته للمسلمین عیدا و لمحمد(ص) ذخرا و شرفا و كرامة و مزیدا»؛ براى وجود مقدس نبى اكرم(ص) این عید یك ذخیره است، وسیله شرف است، وسیله كرامت و ازدیاد مقام عالى متعالى آن وجود مقدس است.

ابراهیمی بشکانی ضمن تقدیر و تشکر از حضور مردم بهاباد درراهپیمائی روز جهانی قدس  به بیان پیام‌ها و دستاوردهاى حضور باشكوه تر مردم‌ در راهپیمایى امسال روز قدس‌ اشاره کرد وعنوان نمود : روز قدس امسال در ایران اسلامى باشكوه‌تر از سال‌هاى قبل برگزار شد و این حماسه‌اى بود كه رهبرى معظم انقلاب پیش از آن بشارت آن‌را داده بودند.

وی  تصریح کرد : حضور پررنگ‌تر مردم ایران و فلسطین و ملت‌هاى منطقه و جهان و افزایش حمایت از آرمان فلسطین نشان از آن دارد كه اندیشه و فكر مقاومت كه امام راحل عظیم الشان ملت ایران براى امت اسلامى به ارمغان آورد به‌خوبى در حال پیشرفت و كسب موفقیت است.

امام جمعه بهاباد درادامه دستاورد اصلى حضور مردم ایران و سایر نقاط جهان در روز قدس اشاره کرد و افزود : آگاهى و بیدارى اسلامى و حركت به‌سوى وحدت جهان اسلام براى مقابله با ظالمان و تلاش براى احقاق حق امت اسلامى است.

انتهای پیام /
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.