عناوین اصلی عناوین اصلی

شناسه : 34790647
به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی


به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی و روز اطلاع رسانی دینی مبلغین واعضای کانون مداحان وروحانیون پیش ازظهرامروز شنبه مورخ 2/4/97 مشترکا با امام جمعه و فرماندار بهاباد دیدارکردند.

به گزارش بهاباد نیوز ،درابتدای این دیدار حجت الاسلام مجید نیکخو رئیس اداره تبلیغات اسلامی بهاباد با تبریک سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی وروزتبلیغ دینی به ارائه گزارشی از عملکرد اداره تبلیغات اسلامی پرداخت .

نیکخو در ادامه سخنان خود  به وظایف و رسالت‌هاى مبلغان دینى در امر تبلیغ در جامعه اسلامى‌ اشاره کرد و گفت : با توجه به اهمیت امر تبلیغ دین و اجتناب از انحراف آن به دست دشمنان در اثر سوء تبلیغات، در زمان غیبت روحانیون و عالمان دینى هستند كه وظیفه‌اى پیامبرگونه بر عهده داشته و باید امر الهى را بدون هیچ كم و كاستى به مردم ابلاغ كنند تا در این زمان دین از هرگونه انحراف و كج روى مصون بماند.

وی تصریح کرد : در مسیر تبلیغ دین، باید به هدف الهى و مسیر سعادت آفرین و نیز هدایت و امداد الهى، ایمان كامل داشت تا بتوان شجاعانه و باایمان از دین خدا دفاع نمود و پیام آن‌را ابلاغ كرد، چه این‌كه هرگونه سستى در این مسیر ضعف و كم‌اهمیت نمودن اصل پیام را به همراه خواهد داشت.

نیکخو با بیان اینکه فعالیت‌های تبلیغی ما منحصر به روش‌های سنتی  نیست، تأکید کرد: چند سالی است که ما کلاس‌هایی تحت عنوان گفتمان دینی برگزار می‌کنیم که در سال گذشته بیش از 100 مورد از این کلاس‌ها را با موضوعاتی چون دین و زندگی، اقتصاد مقاومتی، سواد رسانه‌ای، آسیب‌های اجتماعی و ... برگزار کردیم.

درادامه رئیس اداره تبلیغات اسلامی بهاباد  از رهنمودها و حمایت های امام جمعه در انجام رسالت عظیم فرهنگی و تبلیغی در شهرستان قدردانی کرد.

حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی در این دیدار با تبریک سالروز تاسیس سازمان تبلیغات و روز اطلاع رسانی دینی گفت : مبلغین وروحانیون وظیفه بسیار مهمی در آگاهی بخشی به مردم برعهده دارند وخیلی کارسنگینی است و این انقلاب به خاطر تلاش های خالصانه روحانیون  به پیروزی رسید.

امام جمعه بهاباد تصریح کرد : اولین رسالت مبلغ با توجه به آموزه‌هاى دینى این است كه در این مسیر رضایت الهى و انجام مأموریت او گام بردارد و همچون پیامبران الهى از هیچ‌كسى غیر از قدرت لایزال الهى ترس و واهمه‌اى نداشته باشد. چنان‌كه قرآن مى‌فرماید: «الَّذینَ یُبَلِّغُونَ رِسالاتِ اللَّهِ وَ یَخْشَوْنَهُ وَ لا یَخْشَوْنَ أَحَداً إِلاَّ اللَّه»؛ «كسانى‌كه رسالت‌هاى الهى را ابلاغ مى‌كنند و از او مى ترسند و از هیچ‌كس جز خدا، ترسى ندارند.»

حجت الاسلام بشکانی با اشاره به اینکه مبلغین وروحانیون باید پیامبر گرامى اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع)  رادر امر تبلیغ اسوه والگوی خود قرار دهند افزود : ‌وظیفه دیگر مبلغین با توجه به آیات قرآنى این است كه شخصیت والا وبى‌نظیر پیامبر گرامى اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) را در عمل به فرایض دینى و دعوت مردم به آن‌ها و نیز راه و رسم درست تبلیغ دین، سرمشق و الگوى خود قرار دهند و نیز سیره زندگى عملى اسلامى آن بزرگواران را به مسلمانان به‌عنوان برترین الگو معرفى نمایند؛

وی استفاده از ابزارهاى كمك‌آموزشى و شیوه‌هاى نوین در تبلیغ‌، معرفى اسلام راستین به انسان عصر حاضر، معرفى دستاوردهاى انقلاب اسلامى‌ ، ایمان به وظیفه و هدف‌، رعایت وفق و مدارا در امر تبلیغ‌ را از وظایف اخلاقى و تربیتى مبلغین محترم،درراستای تبلیغات اساسی واسلامی دانست .

انتهای پیام/                                                                                                              
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.