عناوین اصلی عناوین اصلی

شناسه : 34870819
امام جمعه بهاباد :


امام جمعه بهاباد با اشاره به سالروز حمله ددمنشانه ناو جنگی آمریکا به هواپیمای مسافربری ایرباس جمهوری اسلامی ایران در 12 تیرماه سال 1367 و شهادت 290 سرنشین آن گفت : آن‌ روز خلیج نیلگون فارس از خون شهدای این حادثه شوم گلگون شد و غباری از غم، چهره خلیج را پوشاند.

به گزارش بهاباد نیوز ، حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی امام جمعه بهاباد به سالروز حمله آمریکا به هواپیمای مسافربری ایرباس جمهوری اسلامی ایران در 12 تیرماه سال 1367 و شهادت 290 سرنشین آن اشاره کرد و اظهارداشت : تیرماه سال 1367، با حادثه‌ای دلخراش همراه بود، شهادت 290 مسافر هواپیمای ایرانی به دست ناو آمریکایی که با غفلت فرماندهان آمریکایی که رنگ مغرضانه به خودگرفته‌بود، همراه بود. حادثه‌ای که زخمی بر نیلگونی خلیج فارس شد و تنها پیکر تکه تکه شهدا را برای دریا به جا گذاشت.

امام جمعه بهاباد سالروز شهادت ششمین اختر آسمان امامت وولایت حضرت امام جعفر صادق  (ع) را به عموم نمازگزاران و پیروان آن حضرت تسلیت گفت و افزود : اهل بیت (س) ما را از گمراهی و ضلالت به سمت نور هدایت کرده‌اند.

حجت الاسلام بشکانی تصریح کرد:مذهب شیعه توسط امام جعفر صادق(ع) پایه گذاری و تاسیس شد و این امام بزرگوار بیش از ۴۰۰۰ شاگرد در راه خدمت به اسلام و اشاعه معارف ناب اهل بیت علیهم السلام تربیت کردند.

وی به روایتی از امام جعفر صادق در خصوص عزت و عزتمندی مردم اشاره کرد وگفت : حضرت امام جعفر صادق علیه السلام فرمودند اگر 4 چیز رادر 4 جا قراردهیم مردم دنبالش میگردندآن 4 چیز عبارتند از اول عزت دوم توان گری وثروت سوم آسایش و چهارم غصه های بیهوده که مردم باید پرهیز کنند .

امام جمعه بهاباد با اشاره به فرارسیدن سالگرد درگذشت  علامه امینی در 12 تیر سال 1349، گفت: علامه  امینی کسی بود که حدود 50 سال به جامعه بشری خدمت کرد و با تالیف کتاب الغدیر  سنت نبوی را احیا کرد.

وی به جایگاه ومنزلت مرحوم علامه امینی ره اشاره کرد و گفت : علامه امینی(ره) در مقام اجتهاد، منزلت جایگاه والایی داشتند و بیشتر ساعات ایشان به تحقیق و مطالعه می‌گذشت. و از منابع علمی اسلامی توشه  برمی‌گرفت. ایشان در تفسیر، حدیث، تاریخ و علم رجال صاحب ‌نظر بودند.

امام جمعه بهاباد همچنین به 14 تیر روز شهرداری اشاره کرد و ضمن تبریک انتصاب شهردارجدید بهاباد گفت : امیدواریم مردم بهاباد شهرداری و مجمعموعه شهرداری را در ساختن و توسعه شهری آباد همکاری کنند .

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.